У Києві перепоховали останки Олександра Олеся і його дружини

Останки українського письменника Олександра Олеся і його дружини Віри Кандиби у неділю, 29 січня, перепоховали на території державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника в Києві.

Перед прощанням і похованням поета у Володимирському соборі відбулася панахида, участь у якій також взяв участь президент Петро Порошенко зі своєю дружиною Мариною.

«Вшанував пам’ять нашого видатного поета Олександра Олеся. Вічна пам’ять!» – підписав президент фотографію, розміщену в Twitter.

На церемонії були присутні міністр культури Євген Нищук, голова Організації українських націоналістів, перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Богдан Червак, поет Дмитро Павличко, а також низка інших політичних, громадських і культурних діячів.

Нагадаємо, Олександр Олесь (1878-1944) до недавнього часу був похований на кладовищі в Празі. 3 січня 2017 року його останки були ексгумовані, оскільки на його місці вирішили поховати іншу людину – Володимира Михайлишина, який останні роки платив ренту за могилу українського поета.

Українська влада вирішила перепоховати останки Олександра Олеся в Україні, Чехія на це погодилася.

Урну з прахом письменника Олександра Олеся і його дружини в п’ятницю, 27 січня, привезли в Київ.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики