У Житомирі відкрили пам’ятник Івану Огієнку

Фото з фб Миколи Тимощука

У Житомирі біля Свято-Михайлівського собору відкрили пам’ятник Івану Огієнку (Митрополиту Іларіону) − українському вченому, політичному, громадському і церковному діячу, мовознавцю, перекладачу, історику церкви. В урочистому відкритті взяли участь Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній з єпископами та духовенством УПЦ Київського Патріархату, представники влади, громадськості.

Нагадаємо, народився Іван Іванович Огієнко на Житомирщині, в містечку Брусилів, нині — це селище міського типу, районний центр . Його ім’я з історії та пам’яті українців було викреслено радянською владою і тільки на початку 1990-х років повернулося в Україну. Нині в рідному містечку головна площа носить ім’я свого видатного земляка. Тут же встановлено погруддя Івану Огієнку, працює музей,  названий його іменем. Щорічно в Брусилові проходить урочисте вручення премії імені І. І. Огієнка лауреатам з усієї України у галузі літератури і мистецтва, науки і освіти, громадської, політичної та церковної діяльності.

Ідея встановити пам’ятник «великому Українцю» в Житомирі у її натхненників і ініціаторів вже виникла давно, і ось нарешті втілена, до речі, за кошти благодійників. Архітектор пам”ятника – Валерій Головатенко, скульптор – народний художник України.

Джерело: День

 

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики