У США розпочався фестиваль «Тиждень заборонених книг»

«Тиждень заборонених книг» — назва щорічної кампанії бібліотек США, видавництв та книготорговців проти цензури в літературі, зокрема, проти видалення книг суперечливого змісту з бібліотек. Цей захід спирається на Першу поправку до Конституції США, яка регламентує свободу вираження думок. Проводиться в останній тиждень вересня: цьогоріч — 25—30 вересня 2017.

«Тиждень» підкреслює значення вільного та відкритого доступу до інформації. Він не тільки заохочує читачів вивчити оскаржені літературні твори, а й сприяє інтелектуальній свободі в бібліотеках, школах та книжкових магазинах. Його метою є звернути увагу на небезпеку, яка існує, коли обмеження накладаються на доступність інформації у вільному суспільстві.

На сьогодні, пише The Guardian, основною проблемою є не цензура книжок, а суспільний осуд, який викликають деякі книжки. Скажімо, зображення рабів, підіймання тем ЛГБТ, людей з інвалідністю — загалом, тригерні теми. Цей осуд спричиняє до того, що видавці й автори книжок, особливо дитячої літератури, вдаються до самоцензури — через страх суспільного тиску. Крім того, досі в публічних бібліотеках Британії і США є обмеження доступу до деяких книжок.

Офіційний сайт фестивалю.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики