«Гамлета» в перекладі Андруховича зіграє жінка

Кіноекранізація «Гамлета» 1964 року

27 і 28 жовтня у Львові відбудеться прем’єра постановки «Гамлета», головну роль у якій зіграє акторка Надія Крат. У виставі братимуть участь не лише люди, але і ляльки — такий експеримент пропонує режисер Олексій Кравчук. Використання ляльок зумовлене самим повідомленням, яке намагається передати режисер, — людьми у «Гамлеті» маніпулюють так, що часом вони нічим не відрізняються від маріонеток. 

«Цей задум кльовий і він дійсно зчитується в текстах Шекспіра, це ми назвали так: історія ляльковедення, це те, як нами маніпулюють, як ми маніпулюємо і як ми намагаємося позбутися цих маніпуляцій», ‒ розповідає актор Василь Сидорко.

Роль Гамлета виконуватиме акторка Надія Крат:  «Зараз такий час, як мені здається, що жінки і чоловіки в чомусь помінялися ролями. Жінки стали більш мудрими, бо чоловіки сильно рефлексують на сьогоднішній день, а жінки вміють збирати простір, збирати час і відчувати певну відповідальність», ‒ пояснює режисер Олексій Кравчук.

З постановки театру «І люди, і ляльки». Фото з фб-сторінки Олекси Кравчука.

Для хореографа Нінелі Збєрі ставити пластику і для людей, і для ляльок ‒ свіжий досвід. Тут є своя специфіка, відмінна від драматичних театрів. «Я звернула увагу, що лялька взагалі дуже увиразнює саму людину і це виходить містика. Тому що інколи губишся, чи лялька керує людиною, чи людина керує лялькою», ‒ зізнається Нінель Збєря.

Постановка вистави буде за перекладом «Гамлета» Ю. Андруховича (К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008).

Прем’єра «Гамлета» у п’ятницю і суботу, 27 і 28 жовтня, у театрі «І люди, і ляльки».

Джерело — Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики