Автор(к)и книжок можуть лишитися на межі виживання через піратство

Книжкові пірати, мабуть, здивовані такими заявами

В Америці автор(к)и, книжки яких є бестселлерами, можуть лишитися без доходів, оскільки видавці через високий рівень піратства вирішують урізати наклади серій. До таких авторок належить, наприклад, Меґґі Стівотер — досить популярна авторка фентезі (перші три книги серії «Вовки з Мерсі-Фоллз» навіть перекладені українською!).

Меґґі Стівотер розпочала цю дискусію про спричинені піратством складнощі виживання авторів. Прочитавши твіт одного свого фана, у якому він писав, що ніколи не купував її книжок, вона заявила, що після того, як електронний наклад останньої книжки з Raven Cycle різко впав, її видавець урізав наклад наступної книжки із серії наполовину (порівняно з попередніми книжками).

Меґґі Стівотер

Стівотер додала, що самі фани таке падіння пояснюють поганим маркетингом книжки чи тим, що популярність серії впала природним шляхом. Щоб це спростувати, сама Стівотер разом зі своїм братом створили пдф-версію книжки, у якій було лише 4 перші глави, і пояснюючи це «так діє піратство». Ефект був приголомшливим — багато читачів звернулися до «Амазон», щоб купити легальну версію книжки, а наклад друкованої серії був проданий за 2 дні.

Тож Стівотер та інші автори наголошують, що читачі мають усвідомлювати те, як їхнє піратство діє на всю систему книговидавництва і на спосіб життя авторів також.

Джерело — The Guardian

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики