Українські видавці проти пірат-каналу в Telegram

Дискусія щодо піратства розпочалася з посту Катерини Аврамчук — креативної директорки «Наш формат», — яка була обурена піратством книжок «НФ» у мережі Telegram, адже таким чином видавництво втрачає прибуток, а праця всього штату видавництва просто знецінюється.

«У Telegram існує канал, який позиціонує себе як єдине місце, де можна безкоштовно завантажити нові книжки в е-форматі. З 18 книжок, які пірати вже встигли виставити, 12 — “Нашого формату”. Електронна книжка — це фактично макет паперової, але в зручному для читання форматі. Вартість виготовлення паперової й електронної відрізняється лише на 5-10%», — написала на своєму фб Катерина Аврамчук.

Спочатку канал зробив спробу «діалогу» з Катериною Аврамчук, Катериною Бабкіною і Богданом Гдалем, але швидко видалив свій пост (наразі його на каналі немає).

Потім канал «погрожував», що не поширюватиме книжки у своєму каналі, але їх усе одно можна буде отримати через пряме спілкування з адміністратором каналу — Dima Belyakov (цього посту наразі теж уже немає).

І — нарешті — канал остаточно здався:

Тим часом у фейсбуці розгорнулася досить бурхлива дискусія щодо книжкового (і загалом) піратства.

от дивлюся на цю ситуацію з піратством і думаю: це ж який асортимент люди вибрали! вони ніби хочуть чогось навчитися. хо…

Posted by Василь Карп'юк on Friday, 1 December 2017

Влад Головко: «Оприлюднення вкрадених копій – це доволі однозначний жест невизнання електронної книжки як формату видання, над яким окремо працюють люди і за який треба людям платити.

На жаль, цей випадок — унаочнення загального ставлення до крадіжки інтелектуальної власности в Україні: це не радикальне політичне піратство, це просте нехтування потребою розвитку простору довкола».

Коли писав попередній пост про стрімінґові сервіси та свою відмову від краденого контенту, ще не читав колонку Kateryna…

Posted by Vlad Holovko on Friday, 1 December 2017

Андрій Рєпа: «Компанії самі зливають увесь контент у мережу (по суті, це економіка дару) й далі борються за “економіку уваги”. Це тим паче стосується знань і літератури зокрема — безглуздо їх приховувати або шифрувати. Більше того, з такими мізерними тиражами, як у нас, якщо книжки немає в електронному доступі, її, вважай, практично не існує. Для мене на даному етапі це навіть був індикатор “успіху” книжки: якщо її відсканували пірати, – супер, – отже, вона справді відбулася, вона запотребувана і житиме! »

Щодо конфлікту навколо електронних книг, яких нібито не можна поширювати. Конфлікт уже закладений у самій цій фразі. Тут…

Posted by Андрій Рєпа on Saturday, 2 December 2017

Тим часом видавництво «Наш формат» тимчасово припинило викладати в легальний доступ нові електронні книжки.

Telegram відреагував на скарги користувачів і пірати видалили книжки, права на розповсюдження яких у них немає. На пит…

Posted by Kateryna Avramchuk on Saturday, 2 December 2017

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики