У Києві триває обговорення щодо перейменування вулиці Кіровської на честь Старицької-Черняхівської

До 23 грудня триває обговорення щодо перейменування вулиці Кіровської на вулицу Старицької-Черняхівської. Обговорення почалося 23 жовтня 2017 року і триває до 23 грудня 2017 року. Взяти участь.

На цей момент узяло участь в обговоренні 718 людей, із них «ТАК» проголосували 345, «НІ» — 373.

Тим часом у соцмережах закликають підтримати петицію.

Тиміш Мартиненко-Кушлянський пише про Людмилу Старицьку-Черняхівську:

Перше, що ви прочитаєте про цю постать у будь-якому довіднику – що вона була українською письменницею. Але насправді Старицька-Черняхівська – це значно більше. Старицька-Черняхівська є символом знищеного радянським режимом українського Києва, який, на думку київської української інтелігенції межі 19-20 ст. мав еволюційно прийти на зміну “русскому городу Киеву”, який розбудовувала російська, а згодом і радянська, влада.

Старицька-Черняхівська – донька Михайла Старицького, племінниця Миколи Лисенка – у свій час належала до найбільш дієвих та шанованих представників української інтелігенції Києва. З ранніх років уся її діяльність була спрямована на творення українського культурного середовища у місті.

Перший раз “червоні” прийшли по неї у 1930. Тоді її засудили за сфабрикованими обвинуваченнями і вислали до Сталіно (нинішній Донецьк) із забороною повертатися до Києва. Задум був дуже простий – одну з найавторитетніших українських діячок Києва необхідно було “відірвати” від рідного міста. Повернутися додому вона змогла лише через шість років – у 1936.

Вдруге по неї прийшли у липні 1941. У той час, коли довкола Києва тривали жорстокі бої з німецькими військами, ліквідаційні загони НКВС в авральному порядку зачищали місто від тих, кого нізащо не можна було лишати у німецькій окупації – надто багато вони знали про звірства радянського режиму в Україні. Розстрілювати на місці було вже небезпечно, тож на той час немічну 73-літню жінку кинули до телячого вагону і спрямували до концтаборів у Казахстан. Цієї дороги смерті Старицька вже не пережила. Місце її спочинку не відоме і досі.

ВІДСТОЯТИ СТАРИЦЬКУ-ЧЕРНЯХІВСЬКУ! Друзі, у рамках процесу "декомунізації" у Києві було запропоновано перейменувати вулиц…

Posted by Tymish Martynenko-Kushliansky on Thursday, 21 December 2017

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики