«Будинок “Слово”» візьме участь у конкурсі Гетеборзького кінофестивалю

Документальний фільм «Будинок “Слово”» відібраний до конкурсної програми Five Continents міжнародного Гетеборзького кінофестивалю.
Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

«Кінофестиваль у Гетерборзі — найбільший у скандинавських країнах. Цього року він проходитиме з 26 січня по 5 лютого і вже 41-й раз», —  ідеться у повідомленні.

Проект фільму «Будинок “Слово”» став одним із переможців сьомого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку. Стрічка створювалася компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Міністерства інформаційної політики, Комітету ВР з питань свободи слова, Міністерства культури та Міністерства освіти і науки. Режисер фільму — Тарас Томенко, продюсери — Юлія Чернявська та Олег Щербина. Сценарій написали Любов Якимчук і Тарас Томенко.

Фільм розповідає про один з найбільших злочинів радянської влади — знищення потужного мистецького руху, що виник в 1920-30-х роках у Харкові. У 66 квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші українські митці — письменники, поети, художники, режисери. Серед них — Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталя Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний, Раїса Троянкер та інші. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох років було репресовано, розстріляно чи перетворено на співців Компартії.

Світова прем’єра фільму «Будинок “Слово”» відбулася на 33-му Варшавському кінофестивалі, де стрічка була представлена в основній конкурсній програмі. 27 жовтня 2017 року у Харкові відбулась його національна прем’єра.

В український прокат «Будинок “Слово”» вийшов 9 листопада 2017 року.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики