Започатковано літпремію за триллер без насильства щодо жінок

Бріджит Ловлес, сценаристка, започаткувала премію за роман у жанрі триллеру, у якому жодну жінку не б’ють, не переслідують, не експлуатують, не ґвалтують і не вбивають.

Бріджит Ловлес заснувала саме таку книжкову премію, призовий фонд якої становить 2000 фунтів стерлінгів (бл. 2800 доларів), бо вона зростала «пересиченою нескінченними образами насильства над жінками в жанрі триллеру». Наразі сама вона фінансує всю премію, але започаткує краудфандингову кампанію для неї.

Ловлесс розповіла британському сайту The Bookseller, що частково на цю ідею її наштовхнули звинувачення американському кінопродюсеру Гарві Вайнштейну, а також іншим особам у кіноіндустрії і рухом #MeToo. Їй також стривожила кількість аб’юзу і насильства, заподіяного жіночим персонажам у трилері, «описаного так недбало і звичайно, що здається, що жінки — “природні” жертви цих книжних насильств, сексуальних нападів і вбивств».

Ловлесс додала, що таке ставлення до жінок впливає на них «як прямо, так і опосередковано, і відображає пануючу позицію щодо жінок — як безпорадних, як жертв, як здобичі».

Ловлесс вважає, що «сильні приклади для наслідування — як реальні, так і вигадані — є неймовірно важливими для жіночої боротьби за рівність» і що «художня література може зробити неймовірне — продемонструвати, що станеться, коли жінки заговорять про несправедливість і відмовляться бути жертвами».

Вона додала: «Я хочу знайти авторів, котрі придумали щось інше».

Премія Staunch Book Prize відкрита для авторок і авторів будь-якої національності у віці від 18-ти років. Роботи приймаються від 22 лютого і до опівночі 15 липня.

Короткий список буде оголошено у вересні, а переможця визначать 25 листопада — у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики