Михайло Якубович — лауреат премії «Ars Translationis» ім. Лукаша

Редакція «Всесвіту» повідомляє про те, що відповідно до рішення редакції та редколегії журналу (18 «за», 4 «проти») лауреатом премії «Ars Translationis» імені Миколи Лукаша за 2017 рік став Михайло Якубович.

М. Якубович здійснив підготовку спеціального оманського числа «Всесвіту» (№7-8, 2017), переклавши українською мовою художні та публіцистичні твори авторів Султанату Оман.

Перекладач (1986 р.н.) — кандидат історичних наук, знаний український сходознавець, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу. Голова Центру ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія». Автор першого повного перекладу смислів Корану українською мовою з арабської, офіційно опублікованого урядовими організаціями Саудівської Аравії і Туреччини, ісламськими організаціями України.

Перекладач також низки філософських та доктринальних праць ісламських мислителів (творів Аль-Фарабі та ібн Рушда, уривків з праць Міскавайга, Фахр ад-Діна ар-Разі, ібн Хальдуна, Абдессаляма Йассіна та ін.). Дослідник релігійно-філософської спадщини Кримського ханства.

Опублікував кілька монографій та понад 100 наукових розвідок в Україні та закордоном. Учасник багатьох міжнародних наукових конференцій та дослідницьких проектів у США, Польщі, Німеччині, Бельгії, Італії, Саудівській Аравії, Ірані, Туреччині та ін.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики