Обрали виконавчу директорку Українського культурного фонду

На сьогоднішньому відкритому засіданні Наглядової ради Українського культурного фонду обрали виконавчого директора фонду. Про це повідомляється на офіційній Facebook-сторінці Міністерства культури.

Сьогодні, 7 лютого за результатами відкритого засідання Наглядової ради Українського культурного фонду з конкурсного від…

Posted by Міністерство культури України on Wednesday, 7 February 2018

За результатами обговорення, виконавчим директором обрали Юлію Федів. За її кандидатуру проголосувало шість із семи членів наглядової ради.

За освітою Юлія Федів — юристка-міжнародниця, кандидатка політичних наук. Навчалася в Німеччині, після повернення в Україну співпрацювала з іноземними організаціями, займаючись культурним менеджментом.

Координувала велику кількість соціальних і медійних проектів у співпраці з Німецько-Польсько-Українським Співтовариством, ТРК «Deutsche Welle», німецькими організаціями «n-ost»,  «GIZ», «European Theater Convention» і «Engagement Global», Фондом Конрада Аденауера.

З 2017 року очолювала Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

«Створення Українського культурного фонду є важливою подією для української культурної спільноти. Згідно Закону, на нього буде покладено важливі функції підтримки якісних українських культурних проектів, промоція українського культурного продукту в Україні та за її межами, тому вважаю важливим розробку якісної стратегії діяльності фонду на перший та майбутні роки його діяльності», — розповіла кандидатка Юлія Федів.

За її словами, першочергово необхідно визначити структуру Фонду, сформувати високопрофесійну команду, розробивши прозорі та конкурентоздатні критерії оцінювання проектних заявок, налагодити постійно діючий якісний канал комунікації з основними стейкхолдерами культурної сфери України.

Серед основних цілей — сприяння розвитку та модернізації сектору культури, підтримка культурного потенціалу країни та розвиток культурного креативного простору, створення грантових програм, залучення досвіду кращих європейських практик та створення фахових експертних рад.

Усього на посаду претендували 13 осіб:

 • Ярослав Олександров-Чікілевський — економіст, член наглядової ради Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької;
 • Тетяна Білецька — експерт з питань культурної політики, консультант Міністерства культури;
 • Іштван Геді — директор Українського центру мистецтв;
 • Володимир Голосняк — режисер;
 • Лілія Гомольська — викладач Київського інституту музики ім. Глієра;
 • Марина Громова — голова організації «Союз православних жінок» в м.Києві та Київській області;
 • Катерина Єгорова — начальник відділу міжнародного співробітництва Національного Києво-Печерського заповідника, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, член ГО «Патріоти за культуру»;
 • Наталія Кислюк — директор арт-центру Ornament Art Space;
 • Дмитро Колесников — продюсер компанії «Кінотур»;
 • Ольга Кононенко — менеджер програм і виконавчий директор Національного фестивалю «Кропивницький-2017»;
 • Наталя Соляник — артистка вищої категорії Національного цирку України, директор «Парадайз Тревел»;
 • Юлія Федів — керівник Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні;
 • Наталя Шевчук — директор «Наш продакшн ЛТД».

Нагадуємо, що головою Українського культурного фонду є Марина Порошенко — кардіологиня за освітою, яка може розпоряджатися розпоряджатиметься мільйонами бюджетних коштів, куруючи сферою, у якій не має жодної практики.

UPD. Читайте також: Марина Порошенко показала свій диплом мистецтвознавиці

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики