Мінкульт проведе Шевченківські дні на Луганщині

Проект Міністерства культури «Український Схід» у Шевченківські дні — 9-10 березня — проведе на Луганщині серію культурно-мистецьких акцій. 

Про це повідомила радниця міністра культури України Анжеліка Рудницька.

«У Сватівському районі 9-11 березня спільно з Луганською та Сватівською адміністраціями запланували зустрічі з митцями в бібліотеках, читацьку конференцію, відкриття виставки народних майстрів, показ короткометражної стрічки про Шевченка від студії “Віател”, виставу театру ляльок і святковий концерт. Також має пройти флешмоб із читання Тарасових віршів, який розпочнуть місцеві мешканці, а ми долучимося. Одна мистецька акція буде змінювати іншу майже безперервно протягом трьох днів», — розповіла Рудницька.

За її словами, у команді проекту цього разу — сучасний кобзар, народний артист України Роман Гриньків, поет Артем Полежака, співачки Лариса Дедюх, Ольга Нестеренко і Анжеліка Рудницька та Хмельницький театр ляльок. 

За її словами, «мені дуже радісно, що на Луганщині ведеться така активна культурна і освітня робота, працює багато гуртків для дітей, відроджуються ремесла. Це все проходить у відремонтованих, відреставрованих будинках культури, які за роки війни були фактично зведені з руїн чи запустіння. Це той культурний фронт, який дуже важливий в тилу». 

Крім Сватового, за словами Рудницької, учасники проекту «Український Схід» відвідають ще два села: Свистунівку і Коломийчиху, де передадуть до їхніх бібліотек книги, зібрані «Територією А» в рамках проекту «Територія книги», та разом з місцевими жителями покладуть квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку у Свистунівці.

Джерело — Укрінформ.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики