Оголошено лауреатів Пулітцерівської премії

16 квітня в Колумбійському університеті в Нью-Йорку відбулося церемонія вручення Пулітцерівської премії, в рамках якої було  вручено нагороди в галузі журналістики, літератури й музики.

Література, драматургія й музика

“Фікшн”

Премію отримав Ендрю Шон Грір за роман “Лесс”. Твір є напівбіографічною історією про письменника, який переживає кризу середнього віку.

Якби була окрема премія для найнесподіванішого здобувача пулітцерівської премії, то "Less" Ендрю Шона Ґріра – який щойно…

Posted by Iaroslava Strikha on Monday, 16 April 2018

“Драма”

Мартіна Майок удостоєна нагороди за п’єсу “Вартість життя”. Книга описує різні життєві ситуації крізь призму відносин далекобійника і його паралізованою дружини, і молодої людину, яка страждає від церебрального паралічу, і його нового друга.

“Історична книга”

Джек І. Девіс за книгу “Затока: як створювалося американське море”. Автор досліджує історію Мексиканської затоки від палеоліту до сучасності.

“Біографія”

Керолайн Фрейзер за біографію “Пожежі в преріях: Американські мрії Лори Інголс Уайлдер”. “Автор перетворила свою історію бідності, невдач і боротьби на розповідь про необхідність покладатися тільки на себе, любов до родичів і стійкість”, – заявили представники Пулітцерівського комітету.

“Поезія”

Нагороду отримав Френк Бідарт за книгу віршів “Напівтемрява: Збірка віршів з 1965 по 2016 роки”.

“Нон-фікшн”

Премії удостоєний Джеймс Форман-молодший за книгу “Закриваємо своїх: Злочин і покарання у чорній Америці”. Питання масового ув’язнення американських громадян, диспропорційно стосується афроамериканців – в дослідженні професора Єльського університету Джеймса Формана-молодшого. Автор досліджує тему з кінця 60-х до наших днів. Написання книги зайняло чотири роки.

Музика

Нагороду отримав репер Кендрік Ламар за альбом Damn. Відзначається, що в своєму альбомі Ламар показав труднощі життя сучасного афроамериканця.

Журналістика

“Служіння суспільству”

Премію в цій категорії отримали видання The New York Times (журналісти Джоді Кантор і Меган Туей) і The New Yorker (Ронан Ферроу) за матеріали, присвячені розслідуванням сексуальних домагань з боку продюсера Харві Вайнштейна.

“Висвітлення сенсаційної новини”

Нагороду отримали журналісти каліфорнійського видання The Press-Democrat, які висвітлювали лісові пожежі в режимі реального часу.

“Журналістське розслідування”

Лауратом премії стала редакція The Washington Post, яка провела розслідування про сексуальні домаганнях до дівчаткок-підлітків. Відзначається, що результати розслідування вплинули на хід виборів у Сенат у штаті Алабама і коштували кандидатові від республіканської партії Рою Муру перемоги.

“Пояснювальна журналістика”

USA Today і The Arizona Republic створили проект, який за допомогою текстів, відео і віртуальної реальності пояснював наслідки впровадження проекту Дональда Трампа з будівництва стіни між США і Мексикою.

“Висвітлення місцевих новин”

Премію отримали журналісти видання The Cincinnati Enquirer, які висвітлювали героїнову епідемію в штаті Огайо. Тоді за сім днів від героїну загинуло 18 осіб було зафіксовано в 10 разів більше випадків передозування.

“Висвітлення теми державного значення”

The Washington Post і The New York Times за їхню роботу з розслідування можливого втручання Росії у президентські вибори 2016 і потенційних зв’язків між Москвою і членами команди президента Дональда Трампа.

“Міжнародний репортаж”

Премію отримали Клер Болдуін, Ендрю Р. С. Маршалл і Мануель Мотаго з Reuters за репортаж про масові вбивства на Філіппінах, які стали наслідком кампанії, проведеної проти наркотичної індустрії президентом країни Родріго Дутерте.

“Нарис”

Нагороду отримала Рейчел Каадзі Ганза з журналу GQ за нарис “Найбільший американський терорист” про неонациста Діланаа Руфе, що вбив у 2015 році дев’ятьох парафіян методистської церкви в Чарльстоні.

“Коментар”

Премії удостоївся Джон Арчибальд за серію колонок про проблеми штату Алабама, які отримали загальнонаціональне значення. Зокрема, він писав про звинувачення на адресу кандидата в сенатори Роя Мура і питання пам’ятників Конфедерації в регіоні.

“Художня критика”

Критик Джеррі Зольц отримав нагороду за “дотепні і сміливі погляди на американське візуальне мистецтво”.

“Редакційний коментар”

Журналістка Енді Домінік отримала нагороду за розслідування наслідків приватизації одного з елементів американської медичної системи, опубліковане в The Des Moines Register.

“Редакційна карикатура”

Джейк Голперн і Майкл Слоун з видання The New York Times отримали нагороду за серію графічних зображень, які розповідали історію сім’ї біженців, що живе в постійному страху депортації.

“Висвітлення сенсаційної новини у фотографії”

Раян Келлі The Daily Progress зняв момент, на якому автомобіль врізається у натовп протестувальників під час заворушень у Шарлоттсвилі.

“Художня фотографія”

Премія присуджена фотографам Reuters за репортажі про кризу біженців рохінджа.

Більше інформації – на офіційному сайті Пулітцерівської премії.

Джерело: ДТ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики