На Книжковому Арсеналі покажуть унікальну колекцію «Мовчазних книжок»

У 2012 році в Італії за сприяння Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY стартував проект Silent Books: from the world to Lampedusa and back. («Мовчазні книжки: з усього світу до Лампедузи і назад»). Ця ініціатива виникла як відповідь на хвилю біженців з Африки та Близького Сходу, які прибули на італійський острів Лампедуза у розпал так званої міграційної кризи. Проект передбачав створення першої бібліотеки на острові, якою б могли користуватися як місцеві діти, так і юні мігранти.

Основою проекту стало зібрання книжок-картинок без тексту, коли читач може зрозуміти історію, незалежно від свого походження чи мови. Таким чином притаманна зображенням наративна сила долає всі культурні та мовні бар’єри.

Фото з сайту dulemba.blogspot.com

Окрім бібліотеки на острові, також була створена окрема колекція безсловесних книжок. Вони були зібрані з національних відділів IBBY. Всього – більше ста книг з понад двадцяти країн. Частина цих книжок утворила пересувну виставку, яка мандрує світом.

Цього року ця виставка буде показана в рамках Книжкового Арсеналу у Києві. Це стало можливим завдяки підтримці Посольства Швейцарії в Україні.

Представити колекцію «Мовчазних книжок», історію її зібрання та показати водночас нові моделі сторітелінгу широкому загалу читачів, авторів та ілюстраторів, видавців, педагогів та бібліотекарів приїде експертка IBBY, старша викладачка Університету Глазго, провідний фахівець з дитячої літератури та читання Евелін Арізпе з Шотландії.

Джерело: www.ibby.org, Книжковий Арсенал

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики