Британську премію для молодих письменників Dylan Thomas award отримав Кайо Чінгоні

Кайо Чінгоні (Kayo Chingonyi). Photograph: Roberto Ricciuti/Getty Images

Вперше цю премію отримує автор поетичної збірки.

31-річний Кайо Чінгоні – замбійсько-британський поет, який у своїх віршах досліджує «чорну маскулінність». Премію Dylan Thomas award у розмірі 30 тисяч фунтів стерлінгів (майже 40 тисяч доларів) Кайо отримав за свою дебютну поетичну збірку «Кумуканда».

У народів лвени, що мешкають у Замбії та Анголі, слово Кумуканда означає ініціацію, через яку проходять хлопці, щоб стати чоловіками.

Голова журі премії Дай Сміт відзначив «оригінальний і відмінний голос» Чингоні, а його «Кумуканду» назвав «зрілою і рухомою».

«На відміну від багатьох інших книжок, написаних емігрантами, в яких вони діляться спогадами про батьківщину і враженнями від нової країни, збірка Кайо зовсім не про те, що втрачає імігрант. Це новий тип святкування, здивованого і суперечливого, життя у новій країні, – відзначив професор і член журі Курт Гайнцельман. – Для мене особливим задоволенням від цієї книжки є те, що в ній присутні культурне різноманіття і неоднорідний емоційний досвід Кайо. Таким чином вся збірка є значно прекраснішою, ніж її окремі частини».

Кайо Чінгоні народився у Замбії, до Великої Британії переїхав разом з батьками, коли йому було шість.

Dylan Thomas award щорічно присуджується за найкращу літературну роботу автора у віці до 39 років. У попередні роки її отримали Макс Потер за роман «Grief Is the Thing With Feathers» (дослівно з англ. «Горе – це річ із пір’ям») і Фіона МакФарлен  за збірку коротких історій «The High Places» (з англ. «Високі місця»).

Джерело: www.theguardian.com

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики