Ґете-інститут відзначив своє 25-ліття в Україні

Німецький культурний центр Goethe-Institut відзначає 25 років діяльності в Україні. Він є одним з найбільших подібних центрів у Cхідній Європі.

Картинка — Deutsche Welle

Німецький культурний центр Ґете-Інститут (Goethe-Institut) почав працювати в Україні з 1993 року, коли набрала чинності угода між Україною та Німеччиною про культурне співробітництво. Першим проектом реалізації цієї угоди й стало відкриття відділення Goethe-Institut в Україні.

«Відкриття цього культурного центру підкреслює яке велике значення в своїй зовнішній політиці Німеччина надає співпраці з Україною у царині культури та освітньої політики», — зазначив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель. Він взяв участь в урочистостях з нагоди ювілею діяльності Goethe-Institut в Україні, які відбулись у четвер, 5 липня, в Києві.

За цей час інституція реалізувала понад 20 тисяч проектів у галузі культури і освіти. Це виставки й семінари, кінофестивалі і музичні концерти, театральні вистави та зустрічі українських і німецьких культурних діячів.

Goethe-Institut відкрив перший в Україні Німецький цифровий дитячий онлайн-університет, підтримав переклад українською понад 100 німецьких книг та ініціював конкурс на найкращий книжковий дизайн — відтепер найкрасивіші українські книги бачить увесь світ на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Інституція також слідує трендам і «духові часу» — у рамках свого 25-ліття вона стала партнером найвідомішого рейву України — CXEMA.

Джерело — Deutsche Welle.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики