Успіх поезії у добу соціальних мереж – приголомшливий. Нове дослідження

Відсоток читачів поезії серед дорослих мешканців США зріс на 76% за період 2012-2017 р. р.. Водночас, серед молоді віком 18-24 років, кількість читачів поезії взагалі подвоїлася. Минулого року у США близько 28 млн. дорослих читали поезію.

Про це свідчить оприлюднений звіт “Мистецьке залучення та читання у США 2002-2017 р. р.” Національного мистецького фонду (National Endowment for the Arts), підготовлене в співпраці з федеральним бюро перепису.

Вагомим чинником сплеску зацікавлення американцями поезією, дослідники називають стрімкий вплив соціальних мереж та нових медій. Не лише літературні агенції, видавці та письменники збільшують свою присутність в Інтернеті, що сприяє ширшому інформуванню про літературу, але й соціальні мережі підвищують інтерес до розмовної мови, що стимулює зацікавлення у стислих дописах, а отже й поезії.

Як стверджує оглядач Рон Чарльз: “Деякі з найбільш популярних поетів існують сьогодні як “поети соціальних мереж””. Вони поширюють свою творчість та спілкуються, насамперед, із молодою аудиторією через Інтернет. Водночас поезія стає притулком для молодих людей у мінливому світі. Поетка й викладачка творчого письма у Принстонському університеті Трейсі Сміт, підкреслює, що поезія допомагає справлятися з гострими викликами сучасності, такими як зміни традиційних гендерних норм, вимушена міграція тощо.

Що парадоксально, дані звіту щодо поезії випадають із загальної картини читання у США – частка людей, які читають для насолоди, майже не змінилася з 2008 року, а відсоток читачів романів та малої прози сьогодні у США нижчий, ніж у будь-які інші попередні хвилі досліджень.

Нагадаємо, що Літакцент раніше обговорював зміну соціальної природи поезії.

Джерело: The Washington Post

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики