Оголошено переможців Book Forum Best Book Award

@BookForum

20 вересня у Львівській національній філармонії оголосили результати головної книжкової премії – Book Forum Best Book Award. Загалом на конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв, а журі засідало у трьох містах: Києві, Харкові та Львові.

Спеціальну відзнаку у номінації «Свобода» отримує книжка «В ізоляції. Дописи про Донбас» , автор Станіслав Асєєв (Васін), видавництво Люта справа.

У номінації «Класична українська література» перемогла книжка «Листи. Леся Українка» видавничий дім «Комора»
У номінації «Сучасна українська поезія» перемогу здобуває книжка «Антологія молодої української поезії», упорядник Мирослав Лаюк, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»
У номінації «Класична іноземна література в українському перекладі» перемогла книжка «Сенека. Моральні листи до Луцілія», перекладач Андрій Садомора, видавництво «Апріорі»
У номінації «Сучасна іноземна література в українському перекладі» перемогла книжка «За лаштунками в музеї», Кейт Аткінсон, видавництво «Наш Формат»
У номінації «Література для дітей віком від 0 до 5» перемогла книжка «Улюблені вірші-3», упорядник Іван Малкович, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»
У номінації «Література для дітей віком від 6 до 12» перемогла книжка «Казки на ніч для дівчат бунаток», Елена Фавіллі, видавництво «Книголав»
У номінації «Література для підлітків і YA» перемогла книжка «Повернутися з війни», авторка Наталя Нагорна, видавництво «Діпа».
У номінації Non-fiction перемогла книжка «Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ — битва, що змінила війну у В’єтнамі», автори Гаролд Ґреґорі Мур, Джозеф Лі Ґелловей, видавництво «Астролябія».
У номінації «Біографія» перемогла книжка «Наречена Шульца», Агата Тушинська, «Видавництво 21».
У номінації «Історія» перемогла книжка «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», авторка Енн Епплбом, видавництво HREC-PRESS.
У номінації «Візуальна книга» перемогла книжка «Авангард. Українські художники першої третини XX ст.», автор Дмитро Горбачов, видавництво «Мистецтво»
У номінації «Наукова література» перемогла книжка «Лікарські товариства у Львові до 1939 року», автор Оксана Стадник, видавництво «ТзОВ “Аверс”»
У номінації «Популярна наукова література» перемогла книжка «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції», автори Андрій сова та Ярослав Тимчак, видавництво «Апріорі»

У номінації «Місто-Львів» перемогла книжка «Моцарт із Лемберга», автор Богдан Коломійчук, Видавництво Старого Лева. Особливу відзнаку Малого журі у Львові отримала книжка «Найдорожча мамусю! Листування о. Любомира Гузара із Матір”ю (1975-1992)», Марія Рипан, Олег Турій, Видавництво УКУ.

У номінації «Місто-Харків» перемогла книжка «Ми просто йшли…Спогади», автор Ігор, архиєпископ Ісіченко, видавництво Акта.
Особливу відзнаку Малого журі у Харкові отримує книга «Нечуваний Нечуй», автор Максим Тарнавський, видавництво Laurus
У номінації «Місто-Київ» перемогла книжка «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою», автор Тетяна Терен, видавництво Pabulum
Особливу відзнаку Малого журі у Києві отримує книга «Нова генерація» і мистецький модернізм в Україні, автор Мирослава Мудрак, Видавництво РОДОВІД

Від організаторів спеціальні відзнаки отримують такі книги:

Від Голови Журі Богдана Тихолоза спеціальну відзнаку отримає книга «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть», автор – Володимир Єрмоленко, Видавництво «Дух і Літера».

Спеціальну відзнаку секретаря журі Катерини Крамар отримує книга «Бджоли», автор Пйотр Соха, видавництво «Час майстрів» .
Спеціальні відзнаку від програмної директорки ГО «Форум видавців» отримують книжки видавництва КМ-Букс
Спеціальну відзнаку від координаторки проектів ГО «Форум видавців» Анни Батищевої отримує книга «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» автори: Глотов С. видавництво Фоліо.

Спеціальні відзнаки від президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль отримують книги:

«Український книжковий знак ХIХ – ХХ століть: каталог колекції Степана Давимуки. Том 1,2,3», авторка: Лариса Купчинська, Видавництво Апріорі
«Трансформаційні процеси у фінансовому секторі національної економіки: теорія, методологія та моделювання», автор: Олександр Барановський, ДВНЗ «Університет банківської справи».
«Мартін Гайдеґґер та екзистенційна філософія», автор Андрій Дахній, Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка
«Структура і динаміка геофізичних полів у Західній Антарктиці», автор: Третяк Корнилій, Видавництво Львівської політехніки
«Про Гріхи і чесноти», автор Любомир Гузар, видавництво Фоліо
«Михайло Жук: мистець-літератор», автор Людмила Соколюк, Видавець Олександр Савчук
«Вовк під вікном», автор Наталя Кащак, видавництво «Маміно».
«Прагнення волі. Спогади військового капелана 2014-2015», автор о.Орест-Роман Сало, Благодійна організація Фундація Андрей, Видавництво Артос
«Раз овечка, два овечка», автор Галина Крук, видавництво Vivat
«Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя», автор Майкл Катакіс, Видавництво Старого Лева
«Дюймовочка», автор: Ганс Християн Андерсен, видавництво Каламар
«Сліпобачення», автор Пітер Воттс, Видавництво Жупанського

У номінаціях «Сучасна українська проза» та «Література з економіки, бізнесу та фінансів» не було обрано переможців.

Відзнаки за особливий внесок української літератури отримали Марта Богачевська-Хом’як, а також Марко Андрейчик.

Гран-Прі цьогорічної премії здобуває книжка «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», автори Андрій Гречило, Богдан Завітій, видавництво Родовід

Джерело: Book Forum

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики