Дмитро Дроздовський уникне відповідальності за плагіат?

Дмитро Дроздовський. Світлина із сайту Fulbright Ukraine

Таку думку висловили оглядачі за підсумками засідання Вченої ради Інституту літератури НАН України, де розглядалося дане питання. Вчена рада, пославшись на брак часу, відмовилася розглядати по суті експертний висновок підготовлений групою з трьох докторів і чотирьох кандидатів наук, який містив доведення численних фактів нецитованих запозичень. Натомість вона призначила власну комісію та повідомила про рішення Міністерства освіти та науки про направлення підозрілої дисертації на оцінку до єдиного в країні сертифікованого центру з виявлення плагіату при Українському католицькому університеті у Львові.

Читайте також: Скандал із плагіатом Дмитра Дроздовського набирає обертів

Сам докторант на засідання не з’явився, натомість надіслав листа, який не містив визнання факту плагіату. У ньому він також стверджував, що його цькування має особистісну мотивованість.

Ніщо людське плагіаторам не чуже. Як і казнокради та корупціонери, вони, коли їх спіймають на гарячому, одразу хворіють…

Posted by Yaryna Tsymbal on Tuesday, 9 October 2018

Тамара Гундорова висловила сумнів чи машинізована система пошуку плагіату здатна розпізнати нецитовані запозичення, які є перекладом із кількох мов та розкритикувала формальний підхід до справи з боку Вченої ради.

Читайте також: У Дмитра Дроздовського знайшли нові факти плагіату

Нещодавно «Українська правда» опублікувала авторську колонку Тетяни Пархоменко в якій доводиться схильність керівництва МОН замовчувати факти академічної недоброчесності та покриття плагіаторів. Натомість літературознавець Олесь Федорук, який хоча й визнав, що лист докторанта справив на нього «огидне враження», все ж зауважив, що створена рішенням ради комісія складатиметься із людей, «яким довіряємо».

1. Створено комісію для оцінки факту плагіату ДД, яка дасть висновок. До неї увійшли люди, яким довіряємо2. Висновок…

Posted by Oles Fedoruk on Tuesday, 9 October 2018

Польська історикиня Оля Гнатюк висловила думку, що вчена рада намагається зробити з Тамари Гундорової «білу ворону» й зазначила, що постраждалим виявляється «той, хто голосно нагадав про те, що красти – означає поставити себе поза суспільством / спільнотою». Вона закликала надати ширшого громадського розголосу цій справі та продемонструвати корпоративну солідарність у питаннях захисту академічної доброчесності до того часу, як можуть початися «гоніння» на Тамару Гундорову через її принциповість.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики