Маріз Конде лауреатка альтернативної Нобелівської премії

Маріз Конде @RFI

Письменниця Маріз Конде – родом із Ґваделупи, що є заморським департаментом Франції, нагороджена New Academy Prize in Literature 2018.

Про це сьогодні було офіційно повідомлено в Стокгольмі. Вона була обрана комітетом з числа трьох фіналістів, що увійшли до короткого списку нагороди. Комітет відзначив її майстерність у зображенні колоніального та постколоніального досвіду в повсякденному житті людей, з увагою до ґендерних, класових та расових розмежувань, водночас із описом сили людської солідарності.

Читайте також: Завтра оголосять альтернативного Нобеля

У стислому відео-зверненні до комітету, пані Конде зазначила, що є надзвичайно «щаслива та горда» з отримання цієї відзнаки, яку вона хоче розділити з народом своєї країни. «Ґваделупа – маленька країна, що згадується лише в контексті ураганів та землетрусів». І ця світова відзнака є новим способом заявити про її культуру та ідентичність, вважає пані Конде.

Читайте також: Винуватець скасування цьогорічної Нобелівської премії подав апеляцію

Маріз Конде народилася 1937 року, у той час, коли її країна була французькою колонією. Маріз Конде працювала як журналістка та викладала гуманітарні дисципліни в університетах багатьох країн, зокрема, у Колумбійському університеті, де вона є емеритованою професоркою. Вона відзначена низкою нагород, лауреатка премії Французької академії, є кавалер-дамою Ордену Почесного легіону тощо.

Церемонія нагородження відбудеться 9 грудня у столиці Швеції.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики