«ЛітАкцент року — 2018»: Положення про премію

1. Книжковою премією «ЛітАкцент року — 2018» відзначаються книжки, написані українською мовою й видані 2018-го року в Україні та за кордоном.

2. Список книжок для оцінювання міститься у віконечку «ЛітАкцент року: список книжок». Перелік номінованих книг формують усі охочі: базовий варіант пропонує редакція «ЛітАкценту», а читачі сайту мають змогу доповнити його шляхом коментування тут або надсилання пропозицій на редакційну пошту: redaktor@litakcent.com.

3. Книжки відзначаються в 6 (шести) номінаціях: «Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика», «Літературознавство» й «Золота булька».

4. Формувати короткий список шляхом оцінювання номінованих книг має змогу кожен автор «ЛітАкценту» (тобто всі, чиї матеріали було опубліковано на сайті в рубриках «Інтерв”ю», «Рефлексії», «Огляди», «Рецензії», «Блоги», «Репортажі»).

5. Критеріями оцінювання книг у номінаціях «Проза», «Поезія» та «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика» й «Літературознавство» є новизна, високий художній рівень твору (дослідження), а також культура видання і його поліграфічна якість. На «Золоту бульку» претендують книжки невисокої художньої вартості, написані відомими письменниками; книжки, що розчарували.

6. Оцінювання відбувається так: кожен автор сайту може до 28 грудня 2018 року переглянути й оцінити книжки за 10-бальною системою, надсилаючи свої «оцінки» на електронну пошту редакції: redaktor@litakcent.com. Оцінювати можна по одному чи по кілька видань одночасно один раз або кілька разів, проте змінювати свої бали за вже проголосовану книжку заборонено. Тобто кожен автор сайту за кожну номіновану книжку може голосувати тільки один раз, але кількість книг, за які автор має право проголосувати, як і кількість листів із оцінюванням, — не обмежена.

7. З остаточного списку за результатами оцінювання шляхом математичних підрахунків редакція формуватиме короткий список книг, що претендують на перемогу в книжковому рейтингу «ЛітАкцент року – 2018».

8. Переможців книжкового рейтингу «ЛітАкцент року – 2018» обиратиме експертне журі – окреме для номінацій «Проза», «Поезія» та «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика». Переможця номінації «Літературознавство» визначатиме редакція сайту «ЛітАкцент». Переможця «Золотої бульки» визначатимуть усі експерти разом. Журі розглядатиме тільки ті книги, що увійдуть до короткого списку – по п’ять у кожній номінації.

9. Склад журі книжкової премії «ЛітАкцент року – 2018»: номінація «Поезія»: Галета Олена, Гусейнова Олена, Дрозда Андрій, ; номінація «Проза»: Семків Ростислав, Стріха Ярослава, Трофименко Тетяна; номінація «Поезія і проза для дітей»: Семенченко Марія, Третяк Анна, Чернишенко Володимир; номінація «Есеїстика»: Крапивенко Дмитро, Романцова Богдана, Цимбал Ярина. Книги авторства учасників журі премії участі в номінуванні не беруть.

10. В одній із пяти номінацій: «Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика» та «Літературознавство» експерти матимуть право не обрати жодної книжки-переможиці.

11. Короткі списки буде оголошено 31 грудня 2018 року. Опісля буде визначено, названо й нагороджено переможців.

12. На початку 2018 року «ЛітАкцент» оголосить і нагородить своїх переможців у книгарні «Є». Нагорода в кожній номінації – диплом переможця і сертифікат на придбання книг у мережі книгарень «Є» на 500 грн. Автор-переможець антипремії «Золота булька» сертифікату на придбання книг не отримає.

13. Редакція сайту «ЛітАкцент» може оголошувати читацьке голосування за результатами короткого списку – для визначення основних тенденцій серед читацької аудиторії.

14. Співробітники «ЛітАкценту», якщо вони, водночас, є авторами критичних матеріалів сайту, мають право голосу на рівних із усіма іншими авторами.

15. Голосування на кожному етапі книжкового рейтингу «ЛітАкцент року» є таємним. Редакція не має права розголошувати вибір будь-кого з тих, хто оцінюватиме книжки рейтингу «ЛітАкцент року – 2018».

16. Редакція «ЛітАкценту» залишає за собою право вносити зміни до «Положення про премію “ЛітАкцент року – 2018”».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики