З’їзд Спілки письменників мало не розпочався з бійки

@Фото ІА «Погляд»

Цими днями відбувся Х з’їзд Національної спілки письменників України. Як повідомляв ЛітАкцент, атмосфера була досить напруженою ще перед його початком. Лунали взаємні звинувачення як від нинішнього керівництва Спілки, так і «опозиційно» налаштованих членів, низка з них відмовилася брати участь у з’їзді.

Тим не менше захід розпочався й відразу з конфлікту. Низка делегатів, очолювані Сергієм Пантюком та Володимиром Даниленком, поставили під сумнів легітимність обрання президії, мандатної та лічильної комісії та заблокували трибуну. На протидію їм до зали увійшли невідомі молодики спортивної зовнішності й почали відтісняти опонентів нинішнього керівника спілки. Михайло Сидоржевський – чинний голова НСПУ пояснив, що він запросив для забезпечення порядку приватну охоронну фірму. Самі охоронці не змогли сказати, яку саме фірму вони представляють.

Ключове питання з’їзду – ревізія діяльності керівництва та обрання голови НСПУ. Із п’яти кандидатів – Михайла Сидоржевського, Михайла Слабошпицького, Анатолія Гая, Володимира Даниленка та Олексія Кононенка, чинний голова був переобраний. За нього віддали голоси 219 делегатів.

Як зазначила оглядачка інформаційної агенції «Погляд» Ольга Аверіна: «Дехто з трибуни кидався образливим словом “шпана” на адресу колег по високому мистецтву. Дехто замахувався кулаками на вільнодумців. А ще дехто зізнавався: “Товариство, давайте не тільки їсти й пити горілку, а й робити літературу!”. Сумно і прикро за багатьох із представників українського письменства. Як наголосив один із делегатів у своєму виступі: “Такої ганьби, як сьогодні, не було ніколи!”»

Джерело: Погляд

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики