Поетична виставка у Музеї історії Києва від найдорожчого художника України

Анатолій Криволап (підписує), світлина @DT.ua/ Василь Артюшенко

У Музеї історії Києва відкрилася виставка одного з найвідоміших художників України Анатолія Криволапа. Експозиція «У цьому полі, синьому…», для назви якої обраний рядок з поезії Василя Стуса, презентує нові та вже відомі полотна художника, що разом розкривають багатогранність самобутнього і одночасно глибоко укоріненого в українських традиціях образного світу митця. У живописі Анатолія Криволапа українська природа постає як багатозначний естетичний космос, сповнений життєвої сили, драматичної напруги та невичерпної енергії.

Ключовим символом виставки є кінь – прадавній символ свободи, швидкості та циклічності поступу самої природи. Коні на картинах митця – частина природи, втілення її краси, динаміки, руху і внутрішньої гармонії. На його полотнах вони супроводжують схід та захід сонця, перетворюючись на виразну метафору часу, його руху та плинності. Виставка «У цьому полі, синьому…» задумана як «поетичний проект», в якому гармонійно поєднуються картини Анатолія Криволапа, вірші українських поетів та відео-сюжети із зображенням української природи. Разом вони утворюють багатовимірне образно-естетичне поле, в якому улюблений «синій колір» художника розкриває свій глибокий символічний зміст.

Анатолій Криволап вважається найдорожчим із українських художників-сучасників, 2012 року його картина «Ніч» була продана на лондонському аукціоні Sotheby’s за 83 тис. доларів. Того ж року він був нагороджений Шевченківською премією. Виставка триватиме до 10 січня (вул. Б. Хмельницького, 7).

Джерело: Дзеркало тижня

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики