У Львові презентували книжку з малюнками для незрячих дітей

Світлина із заходу @Укрінформ

Львівські фахівці створили тактильні кольорові малюнки для книг шрифтом Брайля. Невдовзі ними зможуть користуватися діти з вадами зору по всій Україні.

«Львівські фахівці з рельєфно-крапкового друку започаткували чергову креативну інновацію, яка незабаром стане доступною для незрячих дітей з усіх куточків України. Відтепер книги шрифтом Брайля міститимуть тактильні кольорові малюнки, які можна оглянути на дотик, і матимуть аудіоверсію в новому поданні – через QR-код. Окрім того, кожна книга буде «одягнена» у тверду обкладинку із зовнішнім маркуванням назви шрифтом Брайля», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, першою в новому дизайні вийде книга Лесі Кічури «Добрі мамині казки. Магія Різдва».

«Фінансову допомогу для публікації та озвучення твору надала IT-компанія ELEKS у рамках партнерської співпраці з Ресурсним центром НУ “Львівська політехніка” і ЛОО ВГО “Українська спілка інвалідів — УСІ”. Співпраця триватиме протягом 2019 року, ознаменувавшись публікацією нових цікавих літературних творів для незрячих дітей», – зазначила керівник Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко.

Протягом року організатори проекту планують надрукувати і передати усім обласним центрам України до 10 найменувань книг шрифтом Брайля, доповнених озвученими версіями на QR-кодах і тактильною графікою.

Джерело: Укрінформ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики