Стіґ Ларсон мав власну версію вбивства Улофа Пальме?

Стіґ Ларсон, @ Stieg Larsson Foundation

Шведський письменник і майстер детективного жанру Стіґ Ларсон, що отримав широку відомість серією творів про Лісбет Саландер – багато років займався дослідженням ультраправих екстремістських рухів, а також зібрав великий архів матеріалів, що стосувалися вбивства прем’єр-міністра Швеції у 1969-1976 та 1982-1986 роках Улофа Пальме.

«Популіст та лівий політик» (за визначенням “The Guardian”) Улоф Пальме був застрелений невідомим 1986 року. У 2014 році стало відомо, що Ларсон зібрав 20 коробок різноманітних матеріалів, що стосувалися його приватного розслідування обставин загибелі політика. Того ж року Ян Стокласа – шведський журналіст і письменник отримав доступ до цього архіву, а колишня партнерка Ларсона Єва Ґабріельсон заявила, що вона разом із Ларсоном наблизилися до виявлення особи потенційного вбивці.

Кілька днів тому було анонсовано, що найближчим часом вийде друком англомовна версія книги Яна Стокласа «Людина, що грала з вогнем», заснованої на розслідуванні Ларсона.

Редакторка видання Елізабет ДеНома зазначила, що читачі можуть бути «вражені паралелями між уславленим автором і його відомим персонажем – Мікаелем Блумквістом».

Вбивство Улофа Пальме до сьогодні лишається одним із найзагадковіших політичних злочинів в історії Швеції. За останні тридцять років близько 130 людей зізналися у вбивстві лідера шведських соціал-демократів, що ще більше заплутувало слідство. Припущення про причетність до злочину югославської таємної поліції чи спецслужб Південної Африки часів апартеїду ніколи не були доведеними.

Джерело: The Guardian

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики