Євгенія Сенік. Будинок із сірників

Євгенія Сенік. Будинок із сірників – Чернівці: Видавництво Книги XXI, 2019

У «Видавництві 21» виходить нова книжка Євгенії Сенік «Будинок із сірників, узятих із різних коробок». Це роман, головною темою якого є «бездомність». Його персонажі, життєві історії та портрети базуються на реальних подіях. Матеріалом для книжки Євгенії Сенік стало перебування у швейцарській спільноті для безпритульних. Візуальну частину проекту втілив художник-ілюстратор Сергій Костишин. Він проілюстрував роман малюнками у стилі коміксів, створивши у такий спосіб додатковий інтерактивний рівень видання.

Це вже друга книжка Євгенії Сенік, що виходить у «Видавництві 21»: 2016 року тут побачив світ її роман «Країна У, або Казки чужим дітям», присвячений темі еміграції, заробітчанства.

Як розказала Євгенія Сенік, над романом «Будинок із сірників, узятих із різних коробок» вона працювала впродовж 2012–2017 років. Саме 2012 року письменниця вперше поїхала до спільноти у Швейцарію, щоб збирати матеріал. Аби зануритися всередину теми, Євгенія Сенік, мусила і сама частково стати бездомною та побачити речі очима безпритульних у Швейцарії. Авторка вважає, що цей досвід є дуже цінним і для України, тим більше, що тема безпритульності виводить на інші важливі проблеми – екології та сортування сміття, переробки матеріалу та recycling, інклюзії.

«Бездомні у швейцарській спільноті з усього світу. Тобто ця спільнота знаходиться у Швейцарії, але її мешканці з безлічі інших країн, – розповідає Євгенія Сенік. – Щоб одразу не виникало непорозумінь – у Швейцарії немає бездомних як таких, якими вони є у нашому розумінні. Їм не дають опинитися на вулиці саме такі організації. Мені ж було цікаво описати представників різних культур та різних національностей, які уживаються під одним дахом. Для мене ця спільнота стала можливою мікромоделлю світу та соціуму».

Євгенія Сенік, досліджуючи соціальну специфіку життя Швейцарії, водночас популяризує українську культуру та актуальну українську історію. Швейцарські ЗМІ зняли репортаж, в якому Євгенія Сенік розповідає про свій новий роман, свій досвід, про події на Донбасі. Тема Донбасу звучить і в романі: головна героїня через війну втрачає домівку і стає бездомною.

Більше про книжку – тут

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики