Фонтан Казок. Сучасні українські казки

Фонтан Казок. Сучасні українські казки – Київ: Фонтан Казок, 2019

«Сучасна українська казка існує – і вона цікава, класна, а головне – різноманітна! Це і є та добра новина, яку ми хочемо повідомити читачам цією книжкою.

Бо українська дитяча література останнім часом розвивається дуже активно й динамічно, причому в найрізноманітніших жанрах, – але коли заходить мова про казку, то читач зазвичай обирає народну. І це чудово, бо наші народні казки – колосальне багатство. Але водночас це проблема, тому що сучасній українській дитині потрібні також і «ближчі» до неї казки, в героях яких вона швидше зможе впізнати себе.

І не лише дитині, а й дорослому теж. Бо казка – це алегоричне осмислення того світу, в якому ми живемо. Тож смисли, закладені в цих казках, діти й дорослі зможуть відчитати паралельно – і кожне зробить свої висновки.

Тож ми цією книжкою й хочемо показати вам, дорогі читачі, що такі казки є – і на них час звернути увагу! Час показати їх людям!

А хто це мав би робити, як не ми? Нас до цього, так би мовити, сама назва зобов’язує: Фонтан казок!

Отож ми зібрали в цій книжці два десятки найцікавіших сучасних українських казкарів! І це ще не всі автори, який я волів би тут бачити – хтось не озвався, хтось озвався запізно, а когось я й проґавив, – одначе ця цифра промовляє сама за себе: сучасні казки творяться активно. Тут і відомі письменники, улюбленці як дітей, так і дорослих читачів – Юрій Винничук, Ірен Роздобудько, Сашко Дерманський, Леся Воронина, Галина Малик, Катерина Штанко, Олег Чаклун, Зірка Мензатюк, Олександр Гаврош, Богдана Матіяш… Але також тут і молоді письменники, майбутнє нашої казки – такі як Дарина Сингаївська і Юлія Вротна.

І мені особливо імпонує те, що ці казки дуже різноманітні. Тут і тексти, які органічно виростають із традицій: казка-притча, міфологічна казка, сучасні варіації казок про тварин тощо; але водночас маємо і казку-анекдот, віршовану казку, казку-квест, психотератевтичну казку, магічно-фантастичну, фентезійну, казку-гру, ба навіть казку-трилер…

Словом, в цій книжці кожен знайде собі казку до смаку, адже це фактично перша антологія сучасної української казки!»

Перша презентація казкової збірки відбудеться на Книжковому Арсеналі 22 травня о 17:00 у залі «Фарби» Мистецького Арсеналу (м. Київ, вул. Лаврська, 12)

Більше про книжку – тут

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики