У Болгарії цькують письменника за підтримку України

@СКАТ

Болгарський письменник Светослав Нахум презентував збірку оповідань «Втеча з Криму». В основу включених до неї творів покладені реальні події, досвід російської окупації півострову.

Збірка перекладена українською, оповідання друкувалися у журналі «Всесвіт» (№7-8, 2018) та газеті «Кримська світлиця» (№29-30, 2018). Однак Болгарська спілка письменників не лише відмовилася підтримувати презентацію видання збірки у Болгарії, але оприлюднила засудження цього заходу, назвавши його політично мотивованим.

Прикметно, що за письменника не вступилися інші письменницькі спільноти. Українське відділення міжнародного ПЕН-клубу опублікувало звернення до своїх болгарських колег у якому українські письменники засудили факти тиску на пана Нахума.

Одночасно із цим, правління спілки болгарських письменників відмовилося підтримати міжнародне звернення із засудженням російської окупації Криму та закликом звільнити полонених українців у Росії.

«Усі провідні міжнародні літературні та правозахисні організації висловили свою солідарність з Україною і засудили російську агресію, підтримуючи принципи демократії, керуючись свободою слова і свободою совісті. Тому ми дуже стурбовані тим, що керівництво головних письменницьких організацій Болгарії відверто стало на бік країни-агресора, засуджуючи тих болгарських колег, які висловлюють свою гуманну позицію і виступають проти насильства й інформаційної пропаганди з боку Російської Федерації», – йдеться у заяві.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики