Українське видавництво викрало права на книжку в автора та опублікувало її без його згоди

Ліворуч – оригінальне видання 2010 року, праворуч – піратська підробка. Світлина з фб-сторінки Геннадія Казакевича.

Спалахнув черговий скандал із авторським правом у видавничому середовищі. Український історик та етнолог Геннадій Казакевич – викладач історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, випадково з’ясував, що видавництво «Центр навчальної та практичної літератури» видав без його згоди та інформування, його працю «Кельти на землях України: археологічна, мовна та культурна спадщина».

Читайте також: Доктор богослов’я поцупив статтю відомої літературознавиці

Оригінал монографії вийшов друком у 2010 році у видавництві академічної літератури Сергія Наливайка. 2019 року праця була перевидана згаданим Центром без отримання дозволу в автора, без його інформування. Видавництво привласнило також право на текст, про що свідчить відповідний символ у виданні. Більше того, у виданні 2019 року у Геннадія Казакевича з’явився співавтор – Микола Сивіцький. Людина, за запевненням пана Казакевича, яку він не знає.

Це – моя книга, видана у 2010 році. А це – п̶а̶м̶‘я̶т̶н̶и̶к̶ ̶с̶в̶и̶н̶і̶ та сама книга, видана Центр навчальної…

Posted by Gennadiy Kazakevich on Friday, 17 May 2019

Дізнатися про факт крадіжки автору вдалося завдяки листу обуреного читача, який скаржився на низьку поліграфічну якість видання-підробки. Цікаво, що піратська копія продається на сайті однієї з найбільших в Україні мереж книгорозпосюдження Yakaboo за 254 грн.. Оригінальне видання, набагато вищої якості, можна придбати у «Книжковій хаті» за 99 грн..

«ТОВ «Видавництво “Центр навчальної літератури”» позиціонує себе як «найбільша книготорговельна видавнича компанія в Україні, що … постійно вдосконалює методи роботи з клієнтами, що виражається в нових засобах донесення книги до споживача, поліпшенні виробничого процесу та дизайну». Інтернет-книгарня «Центру навчальної літератури» обслуговує понад 5000 клієнтів.

Пан Казакевич підкреслив, що здійснив усі необхідні дії для здійснення правових стягнень з піратів, які вирішили нажитися на чужій праці. Окремо стало відомо, що видавництво виявило згоду сплатити автору фінансову компенсацію за умови відмови від судового позову.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики