«Літературна Україна» впродовж декількох років викрадала тексти

Шпальти газети «Літературна Україна», колаж @«Критика»

Одне з найстаріших літературних періодичних видань України втрапило в скандал із авторським правом. Редакція часопису «Критика» виявила чисельні факти крадіжки текстів із власного видання та сайту у цій газеті. За 2016-2019 роки, «Літературна Україна» без узгодження майже 90 разів разів публікувала тексти без жодних посилань на оригінали, без узгоджень із авторами чи редакцією часопису, яка є майновим правовласником даних текстів.

Здебільшого викрадалися рецензії на нові видання.

Читайте також: Доктор богослов’я поцупив статтю відомої літературознавиці

Автори, серед яких Олег Коцарев, Володимир Шелухін, Олена Дядікова, Ілля Левченко, Дмитро Шевчук, Інна Булкіна, Олег Сидор-Гібелинда, Юлія Ємець-Доброносова, Юлія Стахівська, Єгор Брайлян, Віктор Іщенко, Орися Грудка, Ганна Протасова та інші, не були поінформовані про використання своїх текстів та не давали своєї згоди на це. Також вони не отримували гонорарів за передруки власних матеріалів. Редакція газети нерідко навіть не вказувала імена справжніх авторів текстів. «Літературна Україна» часом друкувала рецензії фрагментарно, аби ускладнити ідентифікацію. Курйозно, але редакція «Літературної України» вимагала обов’язкового посилання на своє видання у разі повторного передруку власних, у тому числі викрадених, матеріалів.

Газета заснована 1927 року, до редагування випусків, які містили грубе порушення авторського права, як вважається, були долучені Микола Іванов, Сергій Куліда.

Джерело: Критика

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики