У прокат вийшла екранізація бестселера «Капітал у XXI cтолітті»

daily.jstor.org

Фільм знято за однойменною книгою французького економіста та професора економіки Томаса Пікетті. Книга вперше вийшла друком 2013-го року, The Financial Times охрестила її бізнес-книгою року, а New York Times — головною книгою року, а може й десятиліття.

Книга є зразком сучасної лівої економічної думки, вона присвячена проблемі нерівності в розподіленні прибутку населення Європи та США з 18 століття і до сьогодення. Том Пікетті аналізує унікальну базу даних з 20 країн світу, щоб висвітлити основні економічні та соціальні моделі, які є рушійною силою нерівного накопичення та розподілу капіталу. Одним із основних закликів автора є введення податку на розкіш. Український переклад книги вийшов 2016 року у видавництві «Наш формат».

А минулого тижня у прокат вийшов документальний фільм «Капітал у XXI cтолітті», в якому, як і у книзі описується історія економіки від Французької революції до сучасності. У фільмі головним героєм є капітал, а експерти з різних країн світу висловлюють власні теорії щодо протидії зростанню нерівності в його розподіленні. «Капітал у XXI cтолітті» руйнує уявлення про те, що накопичення капіталу завжди сприяє соціальному прогресу. Режисером та співсценаристом фільму став Джастін Пембертон.

Фільм у прокаті  з 12 до 18 вересня 2019 року.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики