Андрухович отримав чеську премію імені Вацлава Буріана

 

bbc.com

Український письменник Юрій Андрухович отримав чеську премію імені Вацлава Буріана за культурний внесок в центральноєвропейський діалог. Церемонія вручення відбулася 28 вересня у чеському місті Оломоук.

Перший лауреат цієї премії – Александр Качоровський зазначив з цього приводу: «Якось я навіть назвав його «вартовий Українець», бажаючи підкреслити важливість ролі, яку він відіграє не лише як видатний художник слова, але і як речник української незалежності. Однак це визначення вже не актуальне, бо Андрухович  виховав – також і в дослівному сенсі цього слова, про що свідчать літературні успіхи його доньки Софії, – ціле покоління наступників: талановитих прозаїків, поетів, публіцистів і редакторів. Тому є митцем і реалізованою особистістю. Може дивитися в минуле з гордістю, а в майбутнє – з надією».

Премію в категорії «Поезія» отримав німецький поет Макс Чоллек.

Премія Вацлава Буріана була заснована 2016 року в пам’ять про видатного чеського журналіста, перекладача та поета з Оломоуца. Премію вручають у двох категоріях: за поезію (змагаються чотири поети, що пишуть чеською, словацькою, польською та німецькою мовою)та за культурний внесок у центральноєвропейський діалог.

Минулого року премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав видатний польський богеміст, перекладач, дисидент та журналіст «Ґазети Виборчої» Анджей Ягодзінський.

Нагадаємо, що нещодавно українська письменниця Гаська Шиян отримала літературну премію ЄС.

Джерело: Збруч

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики