Ісмаїл Кадаре отримав Neutstadt Prize

16 жовтня у журналі Оклахомьского університету World Literature Today повідомили, що албанський письменник Ісмаїл Кадаре став 26-м лауреатом Neustadt International Prize for Literature.

Кадаре – албанський романіст, поет, есеїст і драматург. Він став відомим в Албанії завдяки своїй поезії, а свій перший роман «Генерал мертвої армії» Кадаре написав 1963 року. Ісмаїл Кадаре здобув багато міжнародних нагород і дехто вважає його одним з найкращих сучасних письменників. Його ім’я часто з’являється серед претендентів на Нобелівську премію з літератури.

Кадаре також є поборником міжнародної демократії й 1990 року отримав політичний притулок у Франції. «Я ознайомився з літературою ще до того, як пізнав свободу, тож саме література привела мене до волі, а не навпаки. Віра в літературу та творчий процес приносить досконалість» – сказав письменник.

На отримання Neustadt Prize кандидатуру Ісмаїла Кадаре висунула болгарська англомовна письменниця Капка Кассабова.

Neustadt Prize – це американська міжнародна літературна премія, вона є однією з небагатьох міжнародних премій, яка присуджується одночасно письменниками, романістам і драматургам. Лауреат отримує 50 тис. долларів та срібне орлине перо.

Цю премію високо шанують серед літературної спільноти. Її часто називають «американським Нобелем», оскільки за час існування премії багато з її лауреатів і фіналістів отримали згодом Нобелівську премію.Отримати її може автор будь-якої національності з будь-якої країни. До складу журі входять відомі міжнародні автори, це допомагає уникнути тиску з боку продавців, видавців та інших зацікавлених вплинути на результати суддівства.

Джерело: PR Newswrite

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики