130 років Остапу Вишні

uk.wikipedia.org

13 листопада народився Остап Вишня (Губенко Павло Михайлович) — український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ ст.

З нагоди 130 річниці народження Остапа Вишні журнал «Склянка Часу*Zeкласики. організовував міжнародний конкурс гумористичного твору «Чудака, їй-богу!» (проза, поезія, есеї, нариси).

Лауреатами конкурсу стали Василь Момотюк, Ірина Білоконь та Михайло Луцюк.

Твори переможців буде перекладено німецькою мовою та надруковано на сторінках міжнародного журналу «Склянка Часу*Zeitglas» у 2019 році.

Свою творчість Остап Вишня почав фейлетоном «Демократичні реформи Денікіна (Фейлетон. Матеріалом для конституції бути не може)». Він побачив світ за підписом «П. Грунський» у Кам’янці-Подільському в газеті «Народна воля» 2 листопада 1919.

Псевдонім Остап Вишня вперше з’явився 22 липня 1921 в «Селянській правді» під фейлетоном «Чудака, їй-богу!».

Слово гумориста користувалося дедалі більшою популярністю. Виходить одна за одною й збірки усмішок письменника: «Діли небесні» (1923), «Кому веселе, а кому й сумне» (1924), «Реп’яшки», «Вишневі усмішки (сільські)» (1924) та інші.

Після 10-річного ув’язнення Остап Вишня повертається до українського читача з політичними фейлетонами та памфлетами «Самостійна дірка» (1945), збірки гумору «Зенітка» (1947), «Весна-красна» (1949), «Мудрість колгоспна» (1952), «А народ воювати не хоче» (1953) та ін.

Також він працював над перекладами творів із російської та світової класики

Остап Вишня проводив і велику громадську роботу. Він брав участь у діяльності літературних об’єднань «Плуг» і «Гарт», в організації та редагуванні, разом з Е. Блакитним, перших двох номерів журналу «Червоний Перець». Відома робота Остапа Вишні в оргкомітеті Спілки письменників.

Джерело: офіційний сайт журналу «Склянка Часу*Zeitglas» 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики