Відбулося вручення Шевченківської премії

ukrinform.ua

Вчора, 9 березня, у Національній опері України відбулася церемонія нагородження лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка.

Нагороду вручили у п’ятьох номінаціях:

Так, у номінації Література обрано двох лауреатів – це Маріанна Кіяновська з книгою «Бабин Яр. Голосами» і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…».

Поетка, перекладачка Маріанна Кіяновська стала лауреаткою Національної премії України імені Тараса Шевченка в номінації "Література".—The poetess and translator Marianna Kijanowska is the laureate of the Taras Shevchenko National Prize of Ukraine in "Literature."

Posted by PEN Ukraine on Monday, 9 March 2020

Ще один лауреат цьогорічної Національної премії України імені Тараса Шевченка в номінації "Література" – письменник Тарас Прохасько.—One more laureate of the Taras Shevchenko National Prize of Ukraine in "Literature" is the writer Taras Prokhasko.

Posted by PEN Ukraine on Monday, 9 March 2020

У номінації Музичне мистецтво відзначено гурт «DaxaBraxa» з музичним альбомом «Шлях», у категорії Візуальні мистецтва – Олександра Глядєлова з мистецьким проєктом «Карусель».

У номінації Публіцистика, журналістика відзначено публіцистичне видання «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної, у номінації Театральне мистецтво – сучасну українську оперу-реквієм «ЙОВ» («IYOV») музично-театральної формації «Нова опера».

У номінації Кіномистецтво цьогоріч переможця не обрано.

«У рамках цієї, зокрема, премії ми вирішили дивитися вперед для того, щоби й українська культура так само дивилася вперед. Уперше ми не відзначаємо людей за їхні досягнення в далекому минулому, а вишукували те, що визначатиме обличчя української культури не лише в Україні, а в усьому світі. І от ті люди, які виходили на сцену, вони якраз і є обличчя завтрашньої України – знайоме, відоме і шановане в світі», – зазначив голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Макаров, відкриваючи церемонію.

На церемонії також був присутній Президент Володимир Зеленський, який заявив, що Україна має знати обличчя своїх героїв і справжніх талантів, які її прославляють.

Нагадаємо, що Мінкульт витратить 1,15 млн гривень на нову концепцію Шевченківської премії.

Джерело: Укрінформ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики