Мінфін хоче позбавити фінансування УКФ та УІК

Стало відомо, що Міністерство фінансів сьогодні вносить зміни в бюджет, зокрема, урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту, залишаючи лише видатки на утримання (зарплатню). Про це йдеться у Заяві Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у Facebook.

Згідно з заявою, фінансування хочуть позбавити:
Держкіно – 750 млн. грн.
Український культурний фонд – 500 млн. грн.
Інститут книги – 150 млн. грн.
Туризм – 240 млн. грн.

Крім того, витрати на програму «зшивання країни», реставраційні роботи по захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики – на суму понад 500 млн. грн. Не відомо наразі як уріжуть фінансування спорту.

«Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць.

Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільно комітету та з залученням представників міністерства», – йдеться у заяві.

Також Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав Мінфін утриматись від прийняття рішень до проведення консультацій: «Ми готові оперативно увійти в діалог і напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери нашої держави».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики