Українські культурні інституції виступили зі зверненням до Прем’єр-міністра

У відповідь на рішення Уряду урізати фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту, зі зверненням до Прем’єр-міністра виступили очільники УКФ, УІК, Мистецького Арсеналу, центру Олександра Довженка та Українського інституту.

«Українські культурні інституції і незалежні виробники уже нині опиняються без ресурсів, що дозволили б виплачувати зарплати, фінансувати першочергові протиаварійні чи реставраційні роботи, охорону державної частини українського музейного фонду», – йдеться у зверненні.

Наголошують, що така ситуація загрожує не просто зупинкою розвитку чи замороженням досягнень останніх років, а й розпадом інституційної системи і втратою цілого покоління талановитих творців і менеджерів культури.

З огляду на це, культурні інституції висловили прохання серйозно проаналізувати ці ризики й разом із культурною спільнотою, Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України мінімізувати їх.

Йдеться про те, щоб зберегти фінансування проектів Українським культурним фондом, програмам УІК щодо підтримки української книговидавничої галузі та підтримку Держкіно.

«Необхідно зберегти робочі місця і належний безпековий стан інституцій. Для цього дуже важливо відмовитися від потенційного скорочення видатків на оплату праці», – наголошують у зверненні.

Підписати відкритий лист-звернення до Кабінету Міністрів України всі охочі можуть тут.  

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики