Вийде друком невідомий досі роман Сімони де Бовуар

Роман Сімони де Бовуар «Les inséparables» (Нерозлучні), який вважали надто інтимним, щоб видати за життя письменниці, вперше буде опубліковано аж цього року. За 75 років після написання.

Сімона де Бовуар, 1957 р. Фото з сайту theguardian.com

Французька письменниця й феміністка розповідає історію про «пристрасну і трагічну» дружбу з дівчиною з Елізабет «Зазою» Лакойн, яка померла від енцефаліту, коли їй був 21 рік.  Роман написано в 1954 році від першої особи, у ньому йдеться про зародження ніжної дружби між дівчатами у шкільному віці.

Літературна агенція 2 Seas стверджує, що роман був «надто інтимним», щоб опублікувати його за життя письменниці.

Роман в архівах Сімони де Бовуар виявила дочка письменниці Сільві Ле Бон де Бовуар. Також вона написала до книжки передмову. Уперше материн рукопис Сільві прочитала ще в 1986 році, невдовзі після смерті письменниці, й мала намір його опублікувати, але завадили  «інші пріоритети у видавництві», тому час на неопубліковані твори настав аж тепер.

«Коли вона написала цей роман, у 1954 році, то вже відточила своє ремесло як письменниця», – сказала Ле Бон де Бовуар. І додала, що планує видати й інші неопубліковані досі твори матері. «Вона знищила деякі твори, якими була незадоволена. Але цей роман залишила. І дозволила розпоряджатися своїм архівом, як я вважатиму за потрібне».

«Les inséparables» буде опубліковано впродовж 2020 року більш ніж десятком мов.

Джерело:  Тhe Guardian

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики