У США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2020 року

Нагороди присуджували у 15 журналістських  та семи мистецьких номінаціях.

Окремо також присуджували «Спеціальну нагороду». Повний перелік переможців в усіх номінаціях можна переглянути на сайті премії.

У номінації «Художня література» нагороду отримав Колсон Вайтхед за роман The Nickel Boys.

У номінації «Біографія» нагороду отримав Бенджамін Мозер за книжку Sontag: Her Life and Work.

У номінації «Поезія» відзначили  Джеріку Браун за збірку The Tradition.

У номінації «Нон-фікшн» перемогу здобули одразу двоє авторів. Анна Боєр – за книжку The Undying. І Грег Грандім  – за The End of the Myth .

У номінації «Історична книжка» найкращою визнали книжку Калеба МакДеніела Sweet Taste of Liberty.

У номінації «Міжнародний репортаж» нагороду отримали журналісти видання The New York Times за серію з восьми матеріалів, які викривають втручання Росії в політику інших держав, зокрема і в  України. Серед восьми матеріалів є і репортаж з України про вбивство у 2016 році на замовлення Федеральної служби безпеки Росії у Рівному українського військового Івана Мамчура.

Загалом журналісти The New York Times отримали три нагороди. Крім журналістів-міжнародників перемогли Браян Розенталь у номінації «Розслідувальний репортаж» за розслідування про сферу таксі Нью-Йорка та Ніколь Ханна Джоунс у номінації «Коментар».

Дві нагороди здобули співробітники видання The New Yorker: Бен Тауб став найкращим у номінації «Нарис», а Баррі Блітт – у номінації «Карикатура».

Колектив видання The Washington Post переміг у номінації «Пояснювальний репортаж» за серію матеріалів, які «з науковою чіткістю показали жахливий вплив екстремальних температур на планету».

Нагороду в номінації «Національний репортаж» розділили журналісти двох видань. Т. Крістіан Міллер, Меган Роуз і Роберт Фатуречі з ProPublica – за розслідування в американському флоті після серії смертельних інцидентів у Тихому океані.

І Домінік Гейтс, Стів Мілетіч, Майк Бейкер і Льюїс Кемб із The Seattle Times за викриття недоліків у дизайні літака Boeing 737 MAX, що призвели до двох смертельних аварій, і викриття збоїв в урядовому контролі.

Журналісти проєкту ProPublica причетні до ще однієї нагороди. Вони брали участь у створенні розслідування видання Anchorage Daily News про сексуальне насильство на Алясці, яке здобуло перемогу в номінації «Служіння суспільству».

У номінації «Новинний репортаж» переміг колектив видання The Courier-Journal за висвітлення непрозорої та дискримінаційної процедури помилувань, які губернатор штату Кентуккі здійснював в останню хвилину.

Найкращими в номінації «Місцевий репортаж» стали журналісти видання The Baltimore Sun, які розслідували фінансові відносини мера міста з місцевою громадською лікарнею.

У номінації «Критика» переміг Крістофер Найт з Los Angeles Times, у номінації «Редакційна колонка» – Джеффрі Герріт з видання Palestine Herald Press.

Перемогу в номінації «Аудіорепортаж» здобули творці подкасту This American Life разом з Моллі О’Тул із Los Angeles Times та фрілансеркою Емілі Грін – за випуск подкасту про наслідки мексиканської політики адміністрації Дональда Трампа.

«Спеціальну нагороду» присудили журналістці, редакторці та правозахисниці кінця XIX – початку ХХ століття Іді Б. Веллс за «видатний і сміливий опис жахливого та жорстокого насильства над афроамериканцями в епоху линчування».

Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) – одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики й театру в США. Премія заснована видавцем Джозефом Пулітцером, з 1917 року вручається щорічно у перший понеділок травня. Розмір премії –15 тисяч доларів. З 2006 року дозволили журі розглядати не лише публікації в друкованих ЗМІ, але й в інтернет-виданнях. Лідером за кількість нагород є видання The New York Times.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики