В Україні відкрився сервіс пошуку інформації про репресованих

Послуги Консультаційного центрубезкоштовні.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.  Про це повідомляє пресслужба Держархіву.

Зазначають, що відтепер у Центрі всім охочим надаватимуться консультації та відбуватиметься супровід людей, що хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках. Також обіцяють допомогти написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події.

«Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства. Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну»,– каже директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Звернутися до Консультаційного центру можна безкоштовно. У архіві зазначають, що хочуть розвінчати міф про те, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі.

До Консультаційного центру можна звернутися у будні з 10.00 до 18.00 таким чином:

за телефонами (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12;

надіслати листа на електронну пошту poshuk@hdauinp.org.ua;

написати повідомлення у Facebook https://www.facebook.com/hdauinp;

Крім того, у Архіву національної пам`яті нещодавно з`явився сайт – http://hdauinp.org.ua.

Джерело: MediaSapiens

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики