Суд над книжкою Кіпіані «Справа Василя Стуса» продовжить роботу в серпні

Сьогодні, 10 липня,  у Дарницькому районному суді міста Києва відбулося чергове засідання у справі за позовом політика Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat щодо книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Майже вся книжка – це документи, але також коментарі й висновки автора.

Фото з сайту radiosvoboda.org

Справа триває вже понад рік, Медведчук, колишній жержавний захисник Василя Стуса,  вимагає відкликати наклад і внести правки до дев’яти пунктів. Його позов стосується захисту «честі, гідності та ділової репутації і спростування недостовірної інформаці».

Видавництво попередньо висловило побоювання, що це «може бути останній суд у нашій справі в першій судовій інстанції і вже 10 липня може бути оголошене судове рішення – своєрідний “вирок” свободі слова та науці». І закликало всіх небайдужих підтримати справу розголосом, а також присутністю на відкритому засіданні. До будівлі суду прийшло близько сотні людей. Багато хто скористався нагодою придбати у Вахтанга Кіпіані книжку й одразу отримати автограф. Також це можна зробити на через Facebook, написавши Вахтангу Кіпіані в месенджер.

Водночас за перебігом засідання можна було стежити онлайн:

Я не знаю, чим закінчиться процес над книжкою, але адвокат Медведчука Кириленко – негідник. Він зараз у ці хвилини знову…

Posted by Вахтанг Кіпіані on Friday, 10 July 2020

«Це не просто анти-історично. Це – огидно і цинічно. Вони зараз судять саме Василя Стуса. Не Кіпіані і не видавництво Віват», – написав у Facebook  Радко Мокрик, україніст, докторант Карлового університету в Празі:

На початку суду адвокат Медведчука заявив, що це «не суд над Стусом».Насправді ж сам перевів суд саме в це русло….

Posted by Radko Mokryk on Friday, 10 July 2020

 

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики